İstanbul Web Tasarım

İstanbul Web Tasarım

Web Tasarım Nedir ?

Web tasarım işi daha önceki yazılarımızda da anlatmıştık. Kısaca açıklamak gerekirse Web sitenizin görünüşüne bir tasarımcı tarafından estetik ve profesyonel bir dokunuşun yapılmasıdır. Tasarımcı bu dokunuşları kodlarla birlikte yapmaktadır.

İstanbul Web Tasarım

İstanbul’da Web Tasarımcı Olmanın Avantajları Nedir ?

1- İstanbul’da bulunan müşterilerinize daha çok zaman ayırabilir ve daha iyi bir görüşme süreci geçirebilirsiniz. Bu görüşmeler yüz yüze yapılmaktadır.

2- İstanbul Türkiye’nin en kalabalık ve en çok iş adamının bulunduğu şehir olduğu için Kurumsal müşterilerinizde de artış yaşanacaktır.

3- Ofis ziyaretlerinizin olması müşterilerinizi size daha fazla bağlayacaktır. Daha sıcak bir ortam oluşmasını sağlayacaktır.

İstanbul’da Web Tasarımcı Olmanın Dezavantajları Nedir ?

1- İstanbul’da ofis masrafları oldukça tuzludur bundan dolayı sizlere gider olarak dezavantaj sağlayacaktır.

2- Kalabalık ve ulaşım zorluğu nedeniyle müşterilerinizle görüşmeleriniz aksayabilir. Belirli bir zaman ayrıldığı için müşterinizin buluşmaya gecikmesi veya sizin buluşmaya gecikmesi olası bir durumdur. Bu yüzden İstanbul’da bir Web Tasarımcı olarak bu konuda sizlere dezavantaj oluşturabilir. Bu durum da müşteri memnuniyetinizin düşmesine neden olacaktır.

Yüz Yüze Görüşmenin Ne Gibi Bir Avantajı Bulunmaktadır ?

1- Bir firma yetkilisiyle yapılan yüz yüze görüşmeler, müşterilere firmaya karşı daha fazla güven vermektedir. Bu politikayı günümüzde hemen hemen her firma her iş kolunda uygulamaktadır. En çok görünen ve göze batan firmalar daha çok bankalardır. Banka yetkilileri belirli yerlerde yüz yüze görüşerek daha iyi bir görünüm sağlamaktadır.

2- Müşterinin isteklerini direkt olarak algılayabilmek için ve temiz bir iletişim kurabilmek için yüz yüze görüşme oldukça önemlidir.

3- Müşterinin karar verme süresini hızlandırmaktadır.

4- Yapılan görüşme daha temiz bir iletişim sunacağı için daha verimli olacaktır ve zaman kaybı yaşanmadan görüşme devam etmektedir.

5- Müşterinizle yapacağınız toplantının belirli bir saat içerisinde yapılacağından daha düzenli ve profesyonel görüneceksinizdir.

6- Bu şekilde müşteriniz sizinle daha fazla iş yapmak isteyecektir ve uzun vadeli bir çalışma modeli planlayacaktır.

7- Basit sorunları hızlı bir şekilde çözebilme olasılığı ortaya çıkar.

Rakip Analizi Nedir? Rakip Analizi Nasıl Yapılır?

Rakip Analizi Nedir? Rakip Analizi Nasıl Yapılır?

Rakip analizi yapmak için ilk yapmanız şart olan “rakip analizi” kavramını tam olarak ne olduğunu iyi anlamak gerekmektedir. Rakip tahlilini ,rakiplerinizi tanımak ve onların tasarılarını göz önünde bulundurarak kuvvetli ve zayıf istikametlerini kendi bulunduğunu sektör içinde idrak etmek olarak düşünülebilir.
Rakip Tahlili Nedir?
Rakip tahlili ,markanızın pazarlama parçasının çok ehemmiyetli ve kritik parçalarındandır. Yaptığınız araştırmalar nihayetinde şirketiniz tarafından sunulacak araç veya ürün nasıl özgün ve akıcı yapacağınızı keşfedersiniz. Hem de amaçladığınız icrada aktif rol oynamayı muvaffak olmak için ihtiyaç duyulan adımı en sağlam şekilde atmış olursunuz.
Rakip analizini gerçekleştirmek için potansiyel rakiplerinizi tespit etmeli ,onların hizmet ve ürünlerini yakından incelemeniz gerekir. Bu incelemeler açısında kazanç oranını ,gelisim hissenini ,pazarlama hedeflerini ve uygulamalarını, geçmişteki ve var olan taktiklerini göz önünde bulundurarak markanın tasarınını, güçlü ve zayıf yanlarını ortaya koymuş olursunuz.
✔ Rakipleriniz kimlerdir?
✔ Rakiplerinizin hizmet ve ürünleri nelerdir?
✔ Rakiplerinizin bütçe hissesi ne vaziyettedir?
✔ Rakiplerinizin evvelki strateji ve tasarıları nelerdi?
✔ Rakibinizin şuan ki taktik ve tasarıları nelerdir?
✔ Rakibiniz hangi kanallarla bağlantıya geçerek hizmet veya ürünlerini tanıtır?
✔ Rakipleriniz fiyatlı reklamlar kullaniyorlar mı?
✔ Rakiplerinizin (bir bir) zayıf ve güçlü tarafları nelerdir?
✔ Rakiplerinizin (bir bir) müşterilere sağladığı olanaklar nelerdir?
Bu tür suallere cevap bulan her rakip tahlili diğer rakiplerine göre her vakit bir adım öndedir. Rakipleriniz ne kadar devasa veya ne kadar küçük olurlarsa olsun potansiyel olarak markanızın önune geçme fırsatına sahipseler onları görmezden gelmeliyiz. Rakiplerinizi tahlil edin, sizin markanızla rekabet içinde yaptıkları hizmet veya ürünlerin bir listesini yapın ve bunu yaparken potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekeceği hizmet veya ürünleri çözümlemeye çalışmalısınız. Tüm bunların yanında hizmet veya ürünlerin ayrıntılarını liste şeklinde kayıt edin. Bunu ister Excel dosyası kullanarak, isterseniz kalem-kağıt kullanarak da yapabilirsiniz.
Muhteva Taktiği Açısından Rakip Analizi Nasıl Gerçekleştirilir?
Rakip analizinin yapıldığı yerlerin başlarında her zaman pazarlama çalışmalarının markanın yapısı veya niteliği gibi etkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Rakipleriniz devamlı halde kaliteli muhtevalar ortaya çıkarmayı muvaffak olabildiği halde rakiplerinizin gerisinde kalıyorsanız bu vaziyette rakip analizi muhteva taktikleri itibariyle gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
İçerik tasarıları açısından rakip analizi yapabilmek uzunca bir zaman alıcı olur. Ancak analizler bittikten sonra ele geçirilecek avantajlar akla gelemeyecek kadar çok ve sayısızdır. Rakiplerinizin muhtevalarını ve pazarlama yaptırımları dahilinde yaptıkları taktikleri de göz önünde bulundurmak demek rakiplerinizle aynı taktikleri yaparak aradaki rekabet açığını kapatabilmeniz demektir.
[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

XML Nedir ?

XML Nedir ?
[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]
Son zamanlarda internet teknolojisi,  çoğu kullanıcı için sosyal medya uygulamaları, online alışveriş ve oyunlardan ibarettir. İnternet kullanıcıları, kullandıkları bu sitelerin arka tasarınında nelerin işlediğini fark dahi edemiyor. Bu haliyle, internet ortamı mükemmel bir şekilde tertip etmiş bir ortam gibi duruyor. İlk baktığınızda kolay bir şey gibi görünse de, web sitelerinin arka tasarınında karışık sistemler dönüyor ve bu sistemler gelişiyor ve değişiyor. Veriş alışverişinde büyük yenilik yaparak insanlık tarihinde ciddi bir sıçramaya neden olan internet, hala son zamanlarda de hızlı bir şekilde dönüşmeye devam ediyor.
Bu gelişmenin ehemmiyetli noktalarından birini ise data alışverişi oluşturur. Başlangıçta el ile ayarlanan ayarlara bağlı olduğu için zor bir şekilde gerçekleşen data alışverişi için artık daha kolay ayarlar vardır. Yazılımcılar ve programcılar yapısından, ortada olduğu vakitten bu yana devasa kolaylıklar sağlayan, bu sayede data teknolojisinde büyük olay yaratan XML teknolojisi bu istikamette ehemmiyetli bir yere sahip oldu. Bu yazımızda, data alışverişinde çığır açarak günümüzdeki hızlı ve kolay internetin temellerini atan XML teknolojisi ile ilgili genel bilgilere erişebilirsiniz.
Neden XML’E İhtiyaç Var?
İnternet siteleri ortamında veri alışverişine konu olan nesnelerin %90’a yakını, kendi tarzları dışına çıktıklarında veri özelliklerini savunamıyor. Tek başına bu vaziyet bile, veri alışverişinde hızı kesen, tabiri caizse ellerini kollarını bağlayan bir olgudur. Örnek vermek gerekirse, günlük hayatta sıkça kullanmış olduğunuz bir kategorinin, bir PDF dokümanının muhtevası, normal bir koşullarda başka bir uzantıya çevrildiğinde içindeki verileri yeni ortama taşıyamaz. Buna benzer görsel, ses, elektrik tablo çıktısı vb. içinde geçerlidir. İşte XML, bu tarz vaziyete karşı ortak bir meta alan oluşturarak data alışverişi için olanak sağlıyor. Bu şekilde veriler hızlı sorgulanıyor, data transferi olunca daha çok kolay ve hızlı bir hale geliyor.
XML bulunmadan önce yukarıda söz edilen mani sebebiyle, bir veri tabanından başka bir veri tabanına veyahut bir platforma transfer yaparken bir hayli sayıda mesele çıkıyordu. Programcılar, kaynak veri tabanındaki muhtevası yeni platforma uygun hale çevirmek için baya vaktini harcıyordu. Böylelikle veri alışverişinin hızı bugün mukayese etmeyecek biçimde düşük izliyordu. Meta alanda standart belirleyen XML ile bu mani ortadan kaldırıldı.
XML ’in Özellikleri
XML, HTML diline benzer şekilde, hiyerarşi temelli işaretleme dillerinden biridir. Ancak burada kullandığımız etiketler, HTML ’den ayrı olarak, el ile belirleniyor. Adlandırma ile ilgili programcılara aynı tercih geçerli değildir. Yeniden de bu, XML ’in doldurduğu boşluğu, faydalarını, yaptığı devrimi ortadan kaldırmıyor.
Hiyerarşik yapıdaki XML dilinde açtığınız yaftaları kapatmalısınız. Oluşturduğunuz yaftalara özellikler atayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

PHP Nedir, Ne İşe Yarar?

PHP Nedir, Ne İşe Yarar?
[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]
Php nedir ? Kısaca deyim etmek gerekirse, PHP etkin (dinamik) web sayfaları tasarlamak için ve web programlarını geliştirmek için uygulanmış olan bir programlama dilidir. PHP 1995 seneninde Danimarka’da olan Kanada’lı yazılım profesörü Rasmus Lerdorf, yazılım dili yapılarak tasarlanmış ve programlanmış bir kodlama dilidir. Lerdorf kişisinden yapılan bu programlama dili İlk senelerde kişisel web sayfasına gelen kişi miktarını belirtmek için kullanılsa da kısa vakitte diğer programcıların da dikkatini çekerek geliştirilmeye başlandı. Son zamanlarda PHP hala gelişmeye devam ediyor. Facebook ,Wikipedia ,Twitter ve Google PHP ile geliştirildi.
PHP’nin Açılımı Nedir?
PHP uzun yıllarca Personal Home Page başka bir deyişle şahsi anasayfa olarak bilindi fakat şuanda PHP açılımı: Hypertext Preprocessor başka bir deyişle üstün yazı ön işlemcisi olarak dile getirilir.
PHP’nin Avantajları Nelerdir?
Fiyat istemeyen bir programlama dili olduğu için rasgele bir lisans bedeli ödenmesine gerek yoktur. Dijital sunucular ile çoğu işletim sistemleriyle beraber uyum içinde çalışır. Kolay söz yapısında olduğu için kolaylıkla öğrenilir. Kolay olduğundan dolayı program dili çok kısa vakit içinde açıklanabilir. Ansızın fazla data tabanı idare sistemlerine uyumlu ve meselesiz olarak çalışmaktadır. Bir hayli kaynağa sahip ve açık kaynak kod özelliği sayesinde programlamadan anlayan herkes geliştirilebilir. Arka tasarıda çalıştığı için sayfaların görünümleri pek de ehemmiyetli değildir.
PHP Nasıl Kullanılır?
PHP nedir ve nasıl kullanılır suallerinin cevabı için yazımız aklınızda gelen tüm suallere yanıt olacaktır. PHP kendi açıklayıcısı yeniden birlikte kullanır. PHP açıklayıcısı kodları ile PHP kodlarını açıklar. PHP programlama dilini kullanmak için bilgisayarınızda localhost dosyalarının yüklü vaziyette ve aktif olması gerekir. Bu modülleri içeren hazır programlar da bulunur.
[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

web sitesi yaptırırken dikkat etmeniz gereken 7 altın kural !

web sitesi yaptırırken dikkat etmeniz gereken 7 altın kural !
Son zamanlarda internet teknolojisi,  çoğu kullanıcı için sosyal medya uygulamaları, online alışveriş ve oyunlardan ibarettir. İnternet kullanıcıları, kullandıkları bu sitelerin arka tasarınında nelerin işlediğini fark dahi edemiyor. Bu haliyle, internet ortamı mükemmel bir şekilde tertip etmiş bir ortam gibi duruyor. İlk baktığınızda kolay bir şey gibi görünse de

Satışları en az masrafla artırmak mümkün mü?

Satışları en az masrafla artırmak mümkün mü?
Web tasarım, reklam ve tanıtım metoduyla satışları en az giderle hızlı bir şekilde artırmak için en tesirli metotlardan birisidir. Lakin bu konuda yapılması şart olan bir hayli fikir ve iş geliştirme metodu vardır, ama dikkat edilmesi şart olan en ehemmiyetli konu, web tasarımın her geçen gün popülerliğini artırması nedeniyle bu sektördeki web tasarım firmalarının çokluğu hem de freelance olarak web tasarım yapan kişilerin hızla artmasıdır.
İstanbul web tasarım ajansları itibariyle Türkiye’nin en büyük tasarım firması hacmine sahip şehiri ve tabii olarak da diğer şehirler arasında en büyük ihtiyacın bulunduğu şehirdir. Web tasarım alanında arz ve talep oranına bakıldığında rekabetin en büyük olduğu şehir tabiki istanbuldur. Bu sebeple web tasarım ajansı seçerken nitelik ve nicelik hesaplaması çok iyi yapılmalı ve netlikle freelance olarak değil profesyonel olarak bu işi ekip çalışması ile yapan, her web projesini yeni bir heyecanla butik bir şekilde profesyonel iş anlayışı ile amatör ruhu birleştirerek meselesiz işler çıkartacak web tasarım ajansı seçilmelidir. 
Satışları en az masrafla artırmak mümkün mü?Web tasarım ajansı olarak belirleyeceğiniz firma;
Sizi, dolayısıyla ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi çok iyi anlayabilmeli,Sektörel araştırmaları yapabilmeli,Çözümleme yaparak ve amaçlamaları belirleyebilmeli,Müessesesel web tasarım ve responsive web tasarım yapabilmeli,SEO uyumlu HTML 5.0 ve CSS 3.0 kodlama yapabilmeli,Esnek ve kolay kullanılabilir bir idare oturumu sunabilmeli,SEO uyumlu özgün muhteva üretebilmeli,Farkındalık oluşturabilecek konuya uygun resimler tasarayabilmeli,SEO Çalışması için ihtiyaç duyulan olan site içi ve site dışı seo kriterlerine hakim olmalı,Dijital pazarlama için fikir, proje ve taktik üretebilmeli,Arama motoru reklamlarına ve sosyal medya reklamlarına hâkim olmalıdır.  Satışları artırmak için İnternet sitesi tasarımı yaptırmak istediğinizde seçenek edeceğiniz tasarım ajansının tüm bu kriterlere uygun olması netlikle sizlere yarar sağlayacaktır. Ucuz olsun diyerek eksik hizmet almak netlikle size pahalıya mal olacaktır.
Bu konuya çok uygun olacak bir İngiliz atasözü der ki; “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.”  Unutulmamalı ki; profesyonel olarak yapılmış müessesesel internet site tasarımı ile canlı bir cadde üzerinde ki dükkândan daha fazla kar edebilirsiniz. Bu sebeple doğru seçilmemiş bir web tasarım ajansının kaybettireceği tek şey paranız değil bu arada işe olan odaklanmanızı ve enerjinizi düşürecek, vakit kaybettirecek ve yapılan yanlışlar ile dijital itibarınızı da etkileyecektir.
Tercihiniz her vakit 4 iyi’den yana olmalıdır. Başka bir deyişle en iyi tasarımı, en iyi tasarılama ve kodlama ile en iyi ücrete, en iyi hızlı şekilde müessesesel olarak yapabilecek bir ajans olmalıdır.