google adwords yönetimi

Dijital pazarlamanın en ehemmiyetli basamaklarından biri olan Google adwords idaresi ( SEM ) internet sitenize ziyaretçi çekmek için en tesirli metotlardan birisidir.

Dünya üzerinde ki en bilinen arama motorlarının ülkemizde ki kullanım oranlarına bakıldığında google.com’un kullanım oranı %90 civarında bu aramalarda ise tıklanma oranlarına bakıldığında ise Google adwors reklamlarının tıklanma ve müşteriye dönüşme oranlarının %50-55 olduğu görülmektedir.

//nev.oowebtasarim.com/wp-content/uploads/2018/02/img_2.jpg

Google Adwords reklamları;

  • İstediğiniz gün ve saat aralıklarında,
  • İstediğiniz ülke, şehir ve kaza gibi lokasyonlara,
  • Aranan kelime öbeklerine veya tümcelerin dizilime göre varyasyonlarla hazırlanmış arama neticesi hazırlama ile hedef kitleye özgün görünüm,
  • Arama motorunda arama yaptığınızda, çıkan neticelerde en üstte ve en altta sağ tarafta veya destekçi irtibat şeklinde,
  • Google Arama Ortakları Sayfalarında, Arama neticelerinin en üstünde,
  • Google Muhteva Ortaklarının sayfalarında ise, Muhteva ortaklarının sayfanın belirlediği çeşitli yerlerde görüntülenmektedir.

gibi özellikler barındırmaktadır.

Müesseseniz için hem prestij hem de yeni müşterilere açılan kapı olan arama motorlarında ne kadar ön tasarıda olursanız o kadar seçenek edilme ihtimaliniz artmaktadır, bir nevi mevcuttaki bir işletmenin erişim kolaylığı ile özdeşleştirilebilir.

İnternet sitenizin, ürün veya hizmetlerinizin doğru hedef kitleye erişmesi için verdiğiniz Google Adwords reklamları tıklama başı ve açık artırma yoluyla hesaplanan fiyatlar üzerinden hesaplandığı için yapılacak olan çalışmaların idaresi de ihtisas ve deneyim gerektiren bir konudur.

Google Adwords ile ilgili; anahtar kelimeler, öneri meblağları, tıklama başı fiyatlar, arama hacimleri hedef kitle ve negatif kelimeler gibi teknik problemler kadar potansiyel müşterilerimizin / hedef kitlemizin alakasını çekecek yazılar ve görsellerin hazırlanması da ehemmiyetlidir.

False Code Web Tasarım ailesi olarak hedefimiz, sizlere yeni müşteriler kazandırmak için Google Adwords reklamı konusundaki deneyimlerimizin özeti olarak doğru bir tasarılama sayesinde mimimun fiyat ile maksimum (tıklama) yarar almanızı sağlamaktır.